top of page

 בר/בת מצווה מוסיקלי שוויוני

Mitzpe Ramon.png

בתי כנסת עתיקים, מערות, מתחת לעצים, בחצרות הבתים וגם באולמות אירועים - יש כל כך הרבה אפשרויות בארץ לחגוג את היום המיוחד.  יחד, נעבור מסע משפחתי משותף לקראת טקס בר/בת המצווה.  יחד ניצור חוויה התואמת את המשפחה שלכם והכי חשוב את הנער/נערה. 

ניפגש לכמה מפגשי הכנה - בהם נלמד לקרוא את הפרשה מהתורה, נבנה יחד טקס מוזיקלי משמעותי, ונצא לדרך ביום הטקס למקום היפה שתבחרו - ספר התורה והגיטרה באים איתי.

אני אעזור לכם עם רעיונות, דברים שעבדו לי בעבר ומה לא עבד, או שאני יכול פשוט להצטרף לאירוע שכבר תוכנן.

הנה סרטון שמאגד כמה קטעים מטקסים מהמקומות הבאים:

בית הכנסת העתיק בבית אלפא, מצפה רמון, בית הכנסת העתיק בציפורי, בית הכנסת העתיק בעין גדי, הכותל השוויוני, מערת הנטיפים, יער בן שמן ועוד.

למטה תוכלו לקרוא על חוויות של משפחות שחגגו בר/בת מצווה.

Meaningful, Musical, Egalitarian Bar/Bat Mitzvah in Israel

Meaningful, Musical, Egalitarian Bar/Bat Mitzvah in Israel

Play Video

ריחפו על המשפחה כדי לקרוא על החוויה

משפחת גילון

בר מצווה בבית אנדרומדה יפו

״באפריל האחרון הייתה לנו חווית בר מצווה מדהימה ביותר...״

Netta Gilon.png


״באפריל האחרון הייתה לנו חווית בר מצווה מדהימה ביותר. אנחנו משפחה לא דתית ולא היינו בטוחים אם אורי בננו יעלה לתורה בבר המצווה שלו. זכרנו אירוע מיוחד מאוד בו היינו שנה לפני כן, והחלטנו ליצור קשר עם שמעון. שמעון הוא אדם מדהים, עם לב גדול וחוש הומור נהדר. אורי אהב את שמעון מיד ושמח לשמוע שהאירוע יכול להיות "קפדני" או "קליל" כמו שהיה רוצה שיהיה. בתפאורת שקיעה מיוחדת ביפו, ניגן שמעון טקס ייחודי, בליווי הגיטרה שלו והשירים שנבחרו על ידינו. בעזרת אישיותו המיוחדת, המצחיקה והידידותית, שמעון הפעיל את הקהל לשיר ולהשתתף ברגעים הרוחניים שלנו.
אנו ממליצים מאוד על שמעון לכל אחד, דתי או לא, ליצור אירוע אחר, המותאם לרוח המשפחה. גם הפידבק היה מדהים!״

משפחת דגן

בת מצווה בכותל השוויוני

״איך חוגגים בת מצווה שוויונית בישראל, כשבתך רוצה לקרוא מהתורה? שמעון נכנס להצלה!...״

Orik.png


״כשבתנו בת ה -11 פנתה אלינו בנוגע לבת ​​המצווה שלה, הבנו שיש לנו בעיה גדולה. לילי היא דור רביעי בישראל, שגדלה באמריקה. איך חוגגים בת מצווה שוויונית בישראל, כשבתך רוצה לקרוא מהתורה? שמעון נכנס להצלה! בהובלתו אותנו ואת ולילי צעד אחר צעד שמעון הפך לחלק ממשפחתנו לשנת ההכנה הארוכה ההיא. הוא לימד את לילי את קריאת התורה באמצעות סקייפ, ועזר לנו לארגן את טקס הכותל השוויוני. בזמן שהשמש שקעה על ירושלים, לילי קראה את פרשת התורה. שמעון יזם את העברת ספר התורה מדור הסבים והסבתות לנכדים.
לרגע זה הרגיש ששערי השמיים נפתחים כשכולם שם והנה שרו איתם יחד.
תודה שמעון״

משפחת אורן

בר מצווה ביער בן שמן

״הבר מצווה של בננו עם שמעון (והגיטרה שלו) היה פשוט הכי טוב שיכולנו לאחל לו...״

Shirley.png


הבר מצווה של בננו עם שמעון (והגיטרה שלו) היה פשוט הכי טוב שיכולנו לאחל לו. בטבע, בדיוק כמו שאנחנו אוהבים, עם חברים טובים והרבה מוזיקה. הפגישות איתו לפני האירוע היו מעוררות השראה ונחמדות והרגשנו שהוא באמת מבין אותנו ואת הצרכים שלנו. למרות שאנו לא מגיעים מרקע דתי, שמעון חיבר את בננו בחוכמה לפרשה והפך אותה למשמעותית ובעלת ערך. זה היה אירוע בלתי נשכח, ואנחנו מודים לשמעון כל כך הרבה על החלק הגדול שהוא לקח בהפיכתו לכל כך מרגש ומיוחד.

משפחת אייל

בר מצווה בחדר פרטי תל אביב

״תודה שמעון שהענקת לבן ולנו חוויה אלטרנטיבית שמחה ובלתי נשכחת !!!...״

Carmit.png


תכנון הבר מצווה של בן, בננו הבכור לבר מצווה היה מאתגר. עבור בן, טקס מסורתי לא בא בחשבון. אז כמעט וויתרנו ותכננו רק אירוע ארוחת ערב משפחתי. עם זאת, הרגשנו שתבנית "אין טקס" עשויה להתברר בעתיד כפספוס אדיר עבור בן וניסינו למצוא פיתרון אלטרנטיבי, כזה שיהיה "קליל" אך יביע ויקיים חווית בר-מצווה ייחודית, 
שמעון נכנס לתמונה בדיוק כאן! להעניק לבן חווית בר מצווה ייחודית קצרה, פשוטה, מרגשת, רוחנית ומענגת, המתאימה לנו כמשפחה, לאורחים שלנו והכי חשוב לבן. לאחר כמה מפגשי אחד על אחד עם בן, היכרות איתו ברמה האישית (אפילו תוך כדי הליכה עם הכלב בפארק יחד) הוא למד את פסוקי התורה הדרושים. בערב בר מצווה שמעון ביצע יחד עם בן, מוקף באורחינו, טקס יחודי ואינטימי, כזה ששילב טקסט תורה קצר, שירים ונאומים, ויצר חוויה משותפת ואפשר לכולם להשתתף עם בן ברגע המיוחד שלו.

ראינו שבן מתחבר ונהנה מהאירוע המרגש.״

משפחת יצחק

בר מצווה בטאטי גבעתיים

״הטקס הועבר בצורה ייחודית משלב את ההורים והמשפחה הקרובה, ומשאיר מקום לבחירה המיוחדת של כל אחד..״

אורלי ושמוליק יצחק.png


״לבר מצווה של בננו הבכור תומר רצינו טקס אלטרנטיבי ומיוחד, הגענו לשמעון סמיט ומיד התחברנו לקונספט המיוחד אותו הוא מעביר בטקס הבר מצווה, הטקס הועבר בצורה ייחודית משלב את ההורים והמשפחה הקרובה, ומשאיר מקום לבחירה המיוחדת של כל אחד, במהלך הטקס שמעון מלווה בשירים לפי בחירת המשפחה בכשרון רב דבר שמוסיף מאוד לארוע. הארוע היה כל כך מוצלח ומיוחד שלא היה לנו ספק ששמעון יערוך גם את טקס הבר מצווה של בננו הצעיר יותר. 
ממליצים בחום לכל משפחה שרוצה טקס חם, מיוחד ומכבד את הדת ואת המשפחה.״

משפחת רותם

בר מצווה בהר הכרמל

״אופק בננו, אהב מיד את אישיותו ואת גישתו של שמעון...״

Dotan & Tammy Rotem.png


״אתמול (29.11.2019), הייתה לנו חווית בר-מצווה משמעותית ומדהימה. לפני כמה שנים הייתה לנו חוויה טובה עם בננו הגדול, ערכנו טקס לא דתי בבית כנסת. הפעם חיפשנו משהו אחר. חבר המליץ על "לדבר עם שמעון". לאחר מספר דקות של שיחה ידענו שמצאנו את האדם שחיפשנו. אופק בננו, אהב מיד את אישיותו ואת גישתו של שמעון. ביצענו את התוכנית שלנו באחת מאתרי קמפינג בפארק הלאומי הר הכרמל. המיקום איפשר לשמעון לאלתר ולהפוך את הטקס למשמעותי יותר עבור כל המשתתפים. המשוב של כל המשתתפים היה מדהים. אנו ממליצים מאוד על שמעון לבר מצווה, כמו גם לכל אירוע משמעותי הקשור למסורת היהודית שלנו.״

משפחת רנס

בת מצווה במשק קרסו רשפון

״בת המצווה של כרמל בישראל הייתה כה משמעותית ומיוחדת...״

Meta and Stan.png״בזכות הרוח והאנרגיה המדהימה של שמעון - בת המצווה של כרמל בישראל הייתה כה משמעותית ומיוחדת. אנחנו כל כך אסירי תודה ולא יכולים לחכות לחזור לבר המצווה המשפחתי הבא!״

משפחת מוסקוביץ

בר מצווה באפולוניה

״...ואתה הצלחת להגיע אליו בהומור ונתת לו הרגשה נינוחה וידידותית כבר מהשיעור תורה הראשון ולפרק התנגדויות שהיו לו לגבי כל הטקס.״

Screen Shot 2020-07-04 at 10.16.58 AM.pn


״שמעון היקר,
כבר מהפגישה הראשונה שלנו יחד, כשעשית  חיקוי של סקאר ממלך האריות ידענו שאתה האיש שלנו 😃
אנחנו לא משפחה דתית וגם לא מסורתית אבל היה חשוב לנו שאורי בכורנו יעלה לתורה ויעבור טקס התבגרות משמעותי. אורי הוא ביישן והיה לו קשה הרעיון שהוא יעמוד מול קהל ויגיד פרשה שלמה ואתה הצלחת להגיע אליו בהומור ונתת לו הרגשה נינוחה וידידותית כבר מהשיעור תורה הראשון ולפרק התנגדויות שהיו לו לגבי כל הטקס.
עברנו תקופה ארוכה כשהקורונה דפקה בדלת באמצע הלימוד ושלחה את כולנו לשיעורים בזום. גם אז למרות הריחוק הפיזי אורי הרגיש שאתה קרוב תומך מלמד ועוזר.
הטקס היה מקסים, ניהלת אותו בחן רב בהומור ובקשר אינטימי עם האורחים וזה פשוט עשה טוב על הלב ונתן לנו ביטחון שיש על מי לסמוך ברגע כזה שכולנו בהתרגשות שיא.
אתה שר מדהים והשירים ששרת בליווי הגיטרה כשכל הקהל מצטרף לשירה יצרו רגעים מצמררים פשוט ומאוד מאוד מרגשים.
הטקס היה קליל וזורם  ויחד עם זאת מלא בתוכן עם כל הכללים ההילכתיים של מבנה טקס עליה לתורה. היה איזון .
כשהסתיים הטקס כולם שאלו מי הרב ואמרו שאתה פשוט הפכת טקס עליה לתורה למאוד מיוחד. אמרו שלא ראו עד היום טקס כזה.
אנחנו נמליץ בחום לכל מי שמחפש. תודה רבה . 

ספרו על חווית הטקס והתהליך

Thanks for submitting!

bottom of page